100 tuiters culturals catalans que cal seguir

0 Posted by - 27/10/2012 - reflexions

Twitter s’ha convertit en un lloc on milions d’usuaris de tot tipus i interessos convergeixen i comparteixen dades, informacions, comentaris… Tanta gent, tants tweets, que de vegades costa trobar a qui seguir, qui dóna informacions valuoses, contrastades, que ens ajudin a mantenir la ment oberta i ens donin l’oportunitat d’estar en contacte, conversar, compartir, trobar-nos i, fins i tot, generar projectes conjuntament.

Tot i que al començament semblava que la gent de la cultura no s’apropava massa a Twitter i que preferien Facebook per la facilitat de penjar imatges i música i convocar esdeveniments, concerts i actuacions, poc a poc els músics, els teatres i sobretot els professionals de la gestió cultural han anat entrant en el món dels 140 caràcters.

Amb la intenció de trobar aquests piuladors interessants en el món de la cultura, fa un any vam fer un llistat col·laboratiu obert a diferents procedències i sectors. Un any després, he volgut actualitzar aquest llistat i reduirlo a gent que tuiteja des de Catalunya (o sigui, des del Principat), per no deixar-me tanta gent interessant. He intentat que sigui plural, que hi hagi gent de diversos sectors, edats, localitats… Tot i així, segur que falta molta gent així que podeu anar deixant les vostres recomanacions dels piuladors/es culturals a qui val la pena seguir.

Aquesta és una llista d’adreces personals, i per tant no hi ha ni institucions, ni entitats o companyies o associacions, ni periodistes ni polítics. Ja farem altres llistes en altres moments!

  1. Albert Lladó @a_llado
  2. Albert Sierra @albertsierra_re
  3. Àlex Hinojo @kippelboy
  4. Ana Otero @aotero
  5. Andreu Garrido @andreugp
  6. Àngel Mestres @mestresbcn
  7. Anna Pérez Pagés @peigis
  8. Antoni Rojas @ARojasRabaneda
  9. Antònia Folguera @bzzzbip
  10. Antonio Torrubia @toliol
  11. Arantxa Mellado @arantxamellado
  12. Aritz Cirbián @aritzcirbian
  13. Arnau Sabaté @arnausabate
  14. Artur Duart @ADCultura
  15. Begonya Cayuela @begonyacayuela
  16. Bernat Puigtobella @puigtobella
  17. Bernat Ruiz Domènech @bernatruiz
  18. Carme Rodriguez @carmemix
  19. Cels Piñol @celspinol
  20. Christian Machío @christianmachío
  21. Clara Forn @ClaraForn
  22. Conxa Rodà @innova2
  23. Cristina Riera @CristinaRiera
  24. Cristina Salvador @csalvadorb
  25. Daniel Gutiérrez @daniguties
  26. David Marín @dav_marin
  27. David Vericat @dvericat
  28. Elisa Díez @butaquesisomnis
  29. Eisabet Roselló @lisbushi
  30. Eloi Fuguet @eloifuguet
  31. Esteve Soler @soleresteve
  32. Esther Camacho @bcnfreeflow
  33. Esther Campabadal @lacampabadal
  34. Eva Benedicto @labenes
  35. Eva Jove Casabella @hesperion
  36. Ferran López @ferran_lopez
  37. Francesc Esteve @funkyover
  38. Gema Moraleda @gemonthemoon
  39. Idoia Irazuzta @ptraci
  40. Ingrid Guardiola @Ingridguardiola
  41. Iván de la Nuez @ivandelanuez
  42. Jaron Rowan @sirjaron
  43. Jaume Antich @jaumeag
  44. Joan Carreras @janquim
  45. Joan Josep Isern @joanjosepisern
  46. Jordi Fàbregas @jordi_fabregas
  47. Jordi Gilabert @jordigilabert
  48. Jordi Mayoral @jordimayoral
  49. Jordi Novell @jordinovell
  50. Jordi Oliveras @indigestio
  51. Jordi Pascual @jordipascual21
  52. Jordi Sellas @jordisellas
  53. José Luis de Vicente @jldevicente
  54. Juan Pedregosa @Juanpedregosa
  55. Laura Domínguez @Olauris
  56. Laura Huerga @idealibros
  57. Lluc Potrony @llucpot
  58. Lluís Bonet @lbonetub
  59. Lucía Calvo @losilux
  60. Mar P. Unanue @unanue69
  61. Margarida Troguet @mtroguettaull
  62. Maria Farràs @MariaFa
  63. Maria Ros @mariaros_
  64. Mariana Pfenniger @m_pfenniger
  65. Mariona Aragay @marionaaragay
  66. Marta Ardiaca @mardiaca
  67. Marta Berenguer @toneta
  68. Martí Bou @marti_bou
  69. Mike Ribalta @mikeribalta
  70. Miquel Tebar @miqueltebar
  71. Mireia Mora @mireiamora
  72. Noemi Sas @nsascast
  73. Neus Pinart @npini
  74. Oriol Fontdevila @orifondevi
  75. Oriol Martí Sambola @oriol_piulant
  76. Oscar Abril @abrilascaso
  77. Oscar M. Ciuró @sarok
  78. Oscar Rodríguez @oscarpusa
  79. Paco González @pacogonzalez
  80. Pep Garcia Pascual @pepindublin
  81. Pep Guasch @sulivella
  82. Pep Montes @Pep_Montes
  83. Pepe Zapata @PepeZapata
  84. Pilar DM @eldadodelarte
  85. Rafa Milán @rafamilan
  86. Roger M. Puig @rogermpuig
  87. Roger Palà @RogerPala
  88. Rosa Comes @rosacomes
  89. Rosa Pera @rosapera
  90. Roser Mendoza @bagdadcafebcn
  91. Rubén Martínez @RubeMartinez
  92. Sílvia Sansegundo @llunarium
  93. Toni Gonzàlez @tonigonzalezbcn
  94. Valentí Oviedo @valentioviedo
  95. Vangelis Villar @VangelisVillar
  96. Xavi Roca @xaviroca66
  97. Xavier Cester @cronistaerrant
  98. Xavier Rodon @xarovin
  99. Xavier Argente @Domo_art
  100. Xavier Fina @xavierfina

3 Comments

  • pepmontes 29/10/2012 - 08:15 Reply

    Ep! Així que ara deixaràs coses escrites amb més de 140 caràcters!!!!! Quin plaer, llegir-te! No ens perdrem ni una coma! Ah, per cert, un honor ser a la llista. Endavant les atxes!

  • PepeZapata (@PepeZapata) 28/11/2012 - 17:11 Reply

    A pleasure, formar part del teu Consell de Cent! Petonets i sort amb l’aventura blocaire…

  • Eloi Fuguet @eloifuguet 14/06/2013 - 19:54 Reply

    Moltes gràcies!

  • Respon a pepmontes Cancel reply